Virusų šalinimas

Kompiuteriai virusais dažniausiai užsikrečia iš interneto šaltinių, tačiau išlieka galimybė į kompiuterį patekti virusams net ir tuo atveju, kai kompiuteris nėra prijungtas prie interneto. Jokia antivirusinė programa visiškai 100% neapsaugos Jus nuo virusų, nes dažnai šiuolaikiniai virusai apsimeta naudingomis programomis, kurias Jūs patys ir įdiegiate.

  • Virusai dažniausiai į kompiuteri patenka atidarant užkrėstus elektroninio pašto laiškus ir paspaudus nuorodas jose.
  • Taip pat labai paplitęs būdas virusams patekti į Jūsų kompiuterį yra apsimesti naudingų naršyklės įskiepiu ar kita naudinga programa, kurią naršydami internete patys ir įdiegiate. Tokiu būdu patekęs virusas jau perima kontrolę į savo rankas.
  • Jei kompiuteris neprijungtas prie interneto ir nenaudosite jokiu duomenų laikmenų duomenims įsikelti ar iškelti, tuomet ir virusas neturės galimybės į Jūsų kompiuterį patekti. Bet kam reikalingas kompiuteris jei visiškai nesikeičiama informacija? Todėl virusai gali patekti įsikeliant dokumentą iš USB atmintinės ar kompaktinio disko.

Turėkite omenyje, kad virusas gali pradėti veikti ne iškart. Gali pasirodyti, kad kompiuteris neužkrėstas ilgą laiką. Dažnai šiuolaikiniai virusai yra uždelsto veikimo ir tik laukia geriausios progos.

Virusai gali ištrinti ar užkoduodi svarbius duomenis, pavogti asmeninę informaciją, sekti ir fiksuoti Jūsų darbą kompiuteriu, todėl ypač svarbu profilaktiškai kas tam tikrą laiko tarpą kompiuterį patikrinti nuo virusų. O jei pamatėte bent kokį požymį, kreiptis nedelsiant į mus.

Dažniausiai pasitaikantys požymiai, kai kompiuteris yra užkrėstais virusais:

  • Kompiuteris labai sulėtėjęs
  • Pastoviai išmetami reklaminiai pranešimai ir langai
  • Kompiuteris netikėtai išsijungia
Kompiuterinis virusas