Suvirinimo aparatų remontas

  • Vilniuje, Kareivių g. 11A (Rimi), Tel. 8-679-74770
  • Kaune, Baltijos g. 58 (Rimi), Tel. 8-656-95553
  • Klaipėdoje, Šilutės pl. 35 (Banginis), Tel. 8-617-77731
  • Profesionaliai atliekas visų tipų elektrinių suvirinimo aparatų remontas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

    • Inverterinių suvirinimo aparatų remontas
    • Pusautomačių suvirinimo aparatų remontas
    • Elektrinių suvirinimo aparatų remontas

    Remontuojame Kemppi, MIG, Deca, ESAB, Stanley, Fil-Tech, Hugong, Lincoln Electric, Telwin, Blaupunkt, Daewoo, Geko, Kraft & Dele, Scheppach ir kitų gamintojų suvirinimo aparatus.

    suvirinimo aparatų remontas

    Kuo skiriasi įprastas suvirinimo aparatas nuo inverterinio aparato?

    Lyginant įprastą suvirinimo aparatą su suvirinimo inverteriu, pagrindinis skirtumas yra tai, kad suvirinimo aparatas yra elektros gaminys, o suvirinimo inverteris – elektronika paremtas produktas.

    Kuo skiriasi suvirinimo inverterio remontas nuo įprasto suvirinimo aparato remonto?
    Inverteriuose reikia tikrinti diodų tiltelius, tranzistorių jungtis, zenerio diodus ir kitus elektroninių grandinių komponentus. Technikai, taisantys tokius aparatus, turi įgūdžių dirbti su tokiais įrankiais kaip oscilografas, voltmetras, multimetras ir kt. Nepakanka vien elektriko žinių. Pagrindinė invertorinių suvirinimo aparatų sėkmingo remonto priežastis yra teisinga diagnostika. Tam reikia ne tik elektronikos žinių, bet ir suprasti pačią įrenginio konstrukciją.

    Inverterinių suvirinimo aparatų remontas – ypatybės

    Tranzistoriai yra silpniausia inverterių vieta, todėl suvirinimo aparatų remontas prasideda nuo jų patikros.

    1. Keitiklis išlygina įeinančias elektros sroves.
    2. Išlygintos srovės paverčiamos aukšto dažnio kintamaisiais signalais.
    3. Dėl galios transformatoriaus įtampa sumažėja iki suvirinimo lygio.
    4. Aukšto dažnio srovė išėjimo lygintuvo pagalba pereina į pastoviąją.

    Kad visi šie procesai suvirinimo aparate vyktų tinkamu lygiu, elektronika turi būti geros būklės. Pagrindinis suvirinimo inverterio konstrukcijos mazgas yra įėjimo srovės lygintuvas. Tuomet  valdymo plokštė, nes joje yra tranzistorių ir išėjimo lygintuvo centras. Verta pažymėti, kad kiekvienas gamintojas savo gaminius gali aprūpinti skirtingu modulių išdėstymu, tačiau pagrindinis principas išlieka ta pats.

    Kodėl suvirinimo aparatai sugenda – suvirinimo aparatų remontas

    Pirmiausia gedimai atsiranda dėl to, kad suvirinimo inverteris naudojamas netinkamai. Antroji priežastis – darbo sąlygų nesilaikymas. Jei įjungus aparatą suvirinimas nevyksta, patikrinkite elektrodų laikiklio kabelio jungtį. Yra kelios pagrindinės priežastys, dėl kurių technika nustoja veikti:

    • Aparatas naudojamas didelės drėgmės sąlygomis, pavyzdžiui, lyjant lietui ar sningant. Vanduo ir inverteris yra nesuderinami dalykai.
    • Prasta vėdinimo technologija prisideda prie dulkių kaupimosi korpuso viduje. Taip elektroninės grandinės negauna tinkamo aušinimo, todėl jei planuojate naudoti suvirinimo aparatą vietose, kur yra daug dulkių (pavyzdžiui, statybų aikštelėse), turite nuolat valyti jį nuo nešvarumų sankaupų.
    • Kiekvienas modelis turi savo darbo režimą, kurio nesilaikant aparatas perkaista, o tai sukelia gedimus.

    Dažniausiai pasitaikantys suvirinimo aparatų gedimai

    Pirma, svarbu paminėti, kad naujokams dažnai gedimai gali pasirodyti labai rimti, nors iš tikrųjų viskas yra daug paprasčiau: dažnai būna netinkamai pasirinktas suvirinimo režimas. Todėl, prieš pradedant darbą, geriau išsamiau susipažinti su pačiu procesu.

    Jei suvirinimo metu atsiranda pernelyg didelis elektrodo metalo purslų išsiliejimas ir lanko nestabilumas, priežastis gali būti netinkamai parinkta suvirinimo srovė.

    Gedimų sąrašas:

    • Suvirinimo lankas nėra pastovus arba vyksta stiprus išlydyto metalo purslavimas. Taip gali atsitikti tais atvejais, kai aparatui nustatyta netinkama srovės vertė. Norėdami tinkamai sureguliuoti šį nustatymą, atsižvelkite į darbinių elektrodų skersmenis ir paties darbo greitį. Sumažinus greitį, pati suvirinimo srovė turėtų būti tiesiogiai proporcinga.
    • Elektrodų susiklijavimas. Šį gedimą lemia kelios priežastys. Pirma, tai gali įvykti dėl sumažėjusios įtampos elektros tinkle, ko neleidžia suvirinimo inverterių gamintojai. Antra, prilipimą lemia prastas suvirinamo darbinio elemento paruošimas, nes oksido plėvelės buvimas daro didelę neigiamą įtaką  kuriamos siūlės kokybei. Trečia, gali būti nepakankamas maitinimo kabelio skersmuo.
    • Prietaisas prijungtas prie tinklo ir įjungtas, tačiau nevirina. Tokiu atveju tikrinama, ar kabelis nepažeistas, taip pat kaip gerai sujungta masė ir suvirinamos dalys.

    Apačioje pateikiame instrukcija kaip atliekamas suvirinimo aparatų remontas. Taip pat pateikiame suvirinimo įrangos nustatymo instrukciją.

    Taigi, jei reikalingas suvirinimo aparato remontas Vilniuje, Kaune ar Klaipėdojekreipkitės į mus!