Kompiuterių ekranų / matricų keitimas

Nešiojamų kompiuterių ekrano keitimas yra sąlyginai nebrangi paslauga (santykinai su kompiuterio verte) todėl ši paslauga yra ypač populiari. Matrica dažniausiai yra keičiama ją sudaužius ar subraižius.

Kaip žinoti kokia detalė reikalinga?

Pakaitinę matrica dažniausiai galima nustatyti pagal kompiuterio modelį, bet yra ir tokių atveju, kad tiksliai pakaitinę detalę galima parinkti tik ją išėmus ir patikrinos jos gamyklinį gamintojo numerį (Part Number). Svarbu nedaryti klaidos ir nenusipirkti tiesiog kitos matricos vien tik tokio pačio dydžio. Ekranai vieni nuo kitų skiriasi skirtingais pajungimais. Be to jie gali būti suprogramuoti veikti tik su tam tikro gamintojo kompiuteriais.

Specifiniai ekranų gedimai, kai sugenda ekranas, nors ir nesudaužytas

Pasitaiko atvejų, kad vaizdas yra beveik nerodomas kompiuterio ekrane (matomas tik pašvietus su žibintuvėliu), bet pati matrica yra nesudaužyta. Jei tai senesnio tipo ekranas su CCFL LCD pašvietimu, tokį gedimą įtakoja blogas įtampos keitiklis (Inverter), kuris neįžiebia ekrano apšvietimo lempos. Remonto metų yra keičiamas tik įtampos keitiklis arba remontuojamos jo apvijos. Jei tai naujos kartos LED ekranas, tokiu atveju gedimą įtakoja sugedęs LED apšvietimas. Tuomet yra vertinamas koks remontas yra ekonomiškai naudingesnis – ar atskirai keisti apšvietimą, ar keisti visą ekraną nauju.

Kadangi vietoje turime daug skirtingų naudotų ir naujų matricų, todėl remontas dažniausiai atliekamas operatyviai.

Sudaužytas kompiuterio ekranas