Kompiuterių aušinimo sistemos atnaujinimas, dulkių valymas

Pati dažniausiai priežastis dėl ko sugenda nešiojamieji ir stacionarūs kompiuteriai yra perkaitimas. Kompiuteriai perkaista nes laiku nėra atnaujinama aušinimo sistema. Aušinimo sistemos atnaujinimo metu yra išvalomos dulkės ir kiti nešvarumai ir pakeičiama procesoriaus ir kitų aušintuvų susidėvėjusi sena termopasta nauja. Atliekama vizualine inspekcija. Kaip bebūtų gaila, tačiau retas naudotojas rūpinasi profilaktiškai atlikti aušinimo sistemos atnaujinimą bent kartą į metus ir kreipiasi dėl to tik pasireiškus tam tikriems gedimų požymiams. Gerai, jei kreipiamasi, kai kompiuteris tik pradėjo persikraudinėti ir pan. Tačiau jei dar labiau ši procedūra yra užvėlinama, dažniausiai ne tik atliekamas aušinimo sistemos atnaujinimas ir dulkių valymas, tačiau tenka pirma suremontuoti ir kitus to sukeltus gedimus.

Kompiuterį išvalyti ir pakeisti termopastą nauja rekomenduojama bent kartą į metus. Įsivaizduokite kiek dulkių yra mūsų aplinkoje. Visos jos kaupiasi ir kompiuterio viduje. Tačiau be visa to, įsivaizduokite, kad elektroninės plokštės, kadangi jomis teka elektra, dulkėms yra tarsi magnetas, kuris jas visas sutraukia. Kai susirenka ypatingai didelės dulkių sankaupos, ventiliatoriai nebesugeba kompiuterio atvėsinti iki reikiamo lygio. Be visa to, susidėvėjusi termopasta dar pablogina situaciją.

Dažniausi simptomai, kai būtinas kompiuterio aušinimo sistemos atnaujinimas nedelsiant:

  • Kompiuteris netikėtai persikrauna
  • Kompiuteris netikėtai išsijungia
  • Girdimas padidėjęs ūžesys

Atliekame aušinimo sistemos atnaujinimą ir kitus kompiuterių remonto darbus Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Mūsų kontaktai.

dulkės kompiuteryje