Kietųjų diskų keitimas (HDD)

Kietasis diskas yra kompiuterio detalė, kuriame yra saugomi visi kompiuteryje esantys duomenys: muzika, filmai, dokumentai ir t.t. Dažniausiai jo atminties dydis matuojamas GB (gigabaitais) ar TB (terabaitais). Senesnio tipo kietieji diskai buvo mechaninio tipo t.y. turintys viduje besisukantį diską. Naujos kartos diskai yra visiškai elektroniniai, SSD tipo, todėl pasiekiamas daug didesnis duomenu nuskaitymo ir įrašymo greitis.

Kietojo disko gedimas nėra brangus remontas, tačiau tokiu atveju dažniausiai yra prarandami visi jame laikyti brangūs duomenys. Šiais moderniais laikais yra daug nebrangių galimybių daryti nuolatines atsargines kopijas backupus: pvz. į Google diską ar išorinį kietąjį diską, todėl jei dar kietasis diskas nesugedo, rekomenduojame nedelsiant tuo užsiimti.

Dažniausiai kietasis diskas keičiamas jam sugedus, tačiau neretas atvejis yra ir atliekant kompiuterio modernizaciją. Visada kad ir koks buvo senasis diskas rekomenduojame keisti jau naujos kartos SSD disku. Tokiu būdu kompiuteris bus ne tik sutaisytas, bet ir pagreitintas.

Kietasis disko keitimo procedūra gali būti tiek sudėtingesnė, tiek paprastesnė. Tai labai priklauso nuo kompiuterio modelio. Tam tikruose nešiojamųjų kompiuterių modeliuose yra pritaikyti specialūs dangteliai, kuriuos atidarius, tiesiogiai prieinama prie kietojo disko (HDD). Tuo atveju jį pakeisti ypač paprasta. Tačiau tam tikrus modelius būtina dalinai ar net pilnai išardyti. Pakeitus kietąjį diską, būtina perrašyti operacinę sistemą, kadangi naujas diskas yra visiškau tuščias, bei kitas reikiamas darbui programas.

Prireikė kietojo disko keitimo? Keičiame tiek nešiojamųjų kompiuterių, tiek stacionarių kompiuterių kietuosius diskus. Kreipkitės, mūsų kompiuterių taisykla pasiruošus Jums padėti.

kietasis diskas HDD