Vienas iš sudėtingiausių darbų remontuojant kompiuterius yra pagrindinės plokštės diagnostika ir jos remontas. Ši procedūra pasižymi tuo, kad sunkiausia yra ne gedimą pašalinti, o jį tiksliai nustatyti. Tam naudojami įvairūs įrankiai: įtampos testeriai, oscilografai, išoriniai el. srovės šaltiniai. Be to, reikalinga patirtis skaitant schemas.
Tam, kad diagnostika būtų kuo greitesnė ir efektyvesnė, atsižvelgiama į tai kaip elgiasi kompiuteris. Tai leidžia diagnostiką padaryti greitesne ir efektyvesne. Pavyzdžiui, jei kompiuteris visiškai neįsijungia ir neužsidega jokia lempute, kompiuterių pagrindinių plokščių diagnostika atliekama pirma nuo plokštės maitinimo grandinės patikrinimo. Šios grandinės diagnostika prasideda nuo galimai išlaužto maitinimo lizdo tikrinimo. Naudojant testerį patikrinama ar reikiama įtampa pasiekia visus reikiamus taškus.
Jeigu kompiuterio indikacinės lemputės šviečia ir įtampa galimai ateina, tuomet tikrinamas BGA vaizdo čipas. Jam sugedus, aplink jį trumpina aplink jį esantys komponentai.
Taip pat patikrinami visi takeliai ar nėra supuvę dėl korozijos (t.y. skysčių apliejimų). Nustačius tokius pažeidimus, jie yra atkuriami naujai. Korozijos pažeisti gali būti ir kiti komponentai, kuriuos reikia pakeisti. Pakaitinėm dalim naudojami donorai t.y. ardomi kiti kompiuteriai, nes daugelį komponentų paprastai nupirkti neįmanoma ir jie būna specifiniai būtent to modelio kompiuteriams.
Tam tikrais atvejais, kai pagrindinės plokštės gedimo rasti nepavyksta ar ji yra nebetaisomos būklės t.y. galimai vidiniai plokštės įtrūkimai arba neatkuriamai pažeisti takeliai, galime pagrindines plokštes pakeisti kitomis – naujomis ar naudotomis.