Kaip apsaugoti savo telefoną nuo neteisėto naudojimo

Jei pamiršote užrakinti savo telefoną, geriausia, ką galite padaryti, tai nedelsiant imtis veiksmų, kad apsisaugotumėte. Štai keletas veiksmų, kurie padės apsaugoti jūsų įrenginį:

1. Pakeiskite visus savo internetinių paskyrų (el. pašto, socialinės žiniasklaidos ir kt.) slaptažodžius, įskaitant slaptažodį, kuriuo atrakintas telefonas. Kiekvienai paskyrai sukurkite unikalų ir saugų slaptažodį, kuriame būtų derinamos didžiosios ir mažosios raidės, skaičiai ir simboliai. Taip pat venkite naudoti asmeninę informaciją, pavyzdžiui, gimtadienius ar vardus, kaip slaptažodžių dalį.

2. Visose paskyrose įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą, kad bet kuriam asmeniui, prisijungiančiam prie paskyrų, reikėtų ir slaptažodžio, ir prieigos prie kitos informacijos (pvz., tekstinės žinutės), kad jis galėtų sėkmingai prisijungti.

3. Jei telefone turite slaptažodį arba šabloninį užraktą, pakeiskite jį į naują ir saugų. Būtinai pasirinkite tokį, kuris skirtųsi nuo kitoms paskyroms naudojamų slaptažodžių.

4. Atnaujinkite savo įrenginio programinę įrangą, kad bet kokios grėsmės būtų pašalintos iškart, kai tik apie jas sužinoma.

5. Patikrinkite, ar jūsų prietaise esančioms programoms nesuteikta neįprastų leidimų, kurie gali būti kenkėjiškos veiklos požymis, ir, jei reikia, atšaukite tuos leidimus.

6. Patikrinkite savo prietaisą naudodami atnaujintą antivirusinę programą, kad patikrintumėte, ar nėra paslėptų kenkėjiškų programų, kurios gali vogti asmeninę informaciją arba stebėti veiklą be leidimo.

7. Apsvarstykite galimybę naudotis nuotolinio stebėjimo paslaugomis, tokiomis kaip „Find My iPhone” arba „Android Device Manager”, kad galėtumėte sekti savo įrenginį ir ištrinti visus duomenis, jei jis būtų pamestas arba pavogtas.

Imdamiesi šių veiksmų galite apsaugoti save ir savo asmeninę informaciją tuo atveju, jei pamiršite užrakinti telefoną. Skirdami šiek tiek daugiau laiko dabar savo prietaiso apsaugai, galite išvengti daugybės rūpesčių vėliau.