5 patarimai, kaip pasirinkti tinkamą monitorių

Renkantis kompiuterio monitorių reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Pirmasis sprendimas, kurį turite priimti, yra tai, kokio dydžio monitoriaus norite. Ar norite mažo ir nešiojamo, ar didelio, užimančio daug vietos? Nusprendę dėl dydžio, turite pagalvoti apie skiriamąją gebą. Didesnė skiriamoji geba reiškia ryškesnį vaizdą ir daugiau detalių. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kokio tipo įvesties prievadą turi monitorius: VGA, DVI, HDMI ar „DisplayPort”. Galiausiai turite pagalvoti apie savo biudžetą ir rasti monitorių, kuris atitiktų jūsų poreikius, bet nesugadintų banko. Šiame tinklaraščio įraše išsamiau aptarsime šiuos veiksnius ir padėsime išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį kompiuterio monitorių.

  1. Monitoriaus dydis: Tai pirmasis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis monitorių, nes nuo jo priklausys, kiek vietos turėsite vaizdui ir ar lengvai galėsite jį perkelti iš vienos vietos į kitą. Mažesni monitoriai yra nešiojamieji ir idealiai tinka tiems, kuriems reikia dažnai perkelti kompiuterį, o didesni monitoriai geriau tinka tiems, kurie yra stacionarūs.
  2. Skiriamoji geba: Nuo monitoriaus skiriamosios gebos priklauso, kaip ryškiai ir aiškiai ekrane atrodys jūsų vaizdai. Didesnė skiriamoji geba reiškia daugiau pikselių ir daugiau detalių, o mažesnė skiriamoji geba gali atrodyti neryški arba pikseliška. Pravartu įsigyti bent 1920×1080 raiškos monitorių.
  3. Įvesties prievadai: Skirtingi monitoriai turi skirtingus įvesties prievadus, pavyzdžiui, VGA, DVI, HDMI ir „DisplayPort”. Įsitikinkite, kad jūsų svarstomas monitorius turi tokio tipo prievadą, kuris yra suderinamas su jūsų kompiuterio vaizdo plokšte.
  4. Atnaujinimo dažnis: Didesnis atnaujinimo dažnis užtikrina sklandesnį vaizdą. Jei esate žaidėjas, svarbu įsigyti monitorių su dideliu atnaujinimo dažniu. Ieškokite monitorių, kurių atnaujinimo dažnis yra bent 75 Hz arba, jei įmanoma, didesnis.
  5. Biudžetas: Galiausiai apsvarstykite savo biudžetą ir nuspręskite, kiek pinigų esate pasirengę išleisti kompiuterio monitoriui. Esant tokiam dideliam kainų ir funkcijų asortimentui, svarbu atlikti tyrimus ir rasti geriausią variantą.

Atsižvelgę į visus šiuos dalykus, turėtumėte rasti monitorių, atitinkantį jūsų poreikius ir biudžetą. Atsižvelgdami į šiuos patarimus, tikrai priimsite pagrįstą sprendimą rinkdamiesi tinkamą kompiuterio monitorių. O sugedus, kreipkitės dėl monitoriaus remonto į mus.