Jeigu nešiojamas kompiuterios nerodo jokio vaizdo ekrane, tačiau vaizdas rodomas prijungus išorinį monitorių, gedimą gali įtakoti daug veiksnių pvz. ekrano lempos, ekrano kabelis ar inverteris. Tačiau to priežastis gali būti ir sugedęs vaizdo čipas. Vaizdo čipai dažniausiai sugenda dėl nešiojamo kompiuterio perkaitimo. O kompiuteris perkaista, kai nėra tinkamai atliekama jo profilaktika: neišvalomos laiku dulkės, nepakeičiama termopasta t.y. neatnaujinama aušinimo sistema. Taip pat tai įtakoti gali ir nuolatinis kompiuterio naudojimas ant minkštų paviršių pvz. lovoje. Kompiuterio pagrindinei plokštei perkaitus, ji šiek tiek neformuojasi. Dėl to atšoka vienas iš vaizdo mikroschemos kontaktų.
Vaizdo čipai perlituojami specialiomis infraraudonųjų spindulių stotelėmis. Mikroschema yra pakaitinama iki tam tikros tikslios temperatūros prie kurios yra išlituojama. Tuomet nuvalomo seni kontaktai ir sudedami nauji, naudojant specialius šablonus. Kiekvienas kontaktas yra lydmetalio rutuliukas, todėl kontaktų perdėjimas vadinamas reballinimu. Tuomet tų pačių staklių pagalba, mikroschema yra naujai užlituojama. Be to, kiekvienas čipas yra unikalus, todėl reballinimui naudojame įvairius skirtingus trafaretus.
Kartais gali pasitaikyti, kad vaizdo čipas (lustas) yra sugedęs t.y. dėl perkaitimo yra pažeidžiamas pats. Tokiu atveju keičiama nauja mikroschema.
Sutvarkius vaizdo mikroschemą ir kompiuterį surenkant atgal, išsiaiškiname faktorius dėl kurių kilo gedimas. Išvalomos dulkės, atnaujinama aušinimo sistema. Tam tikrais atvejais gali prireikti ir keisti pačius pasyvius aušinimo elementus. Išimtiniais atvejais, dėl jų gedimo, nebūdavo optimaliai pernešama šiluma į aktyvius ventiliatorius.
Be to, yra pasitaikę atveju, kad pats gamintojas yra blogai suprojektavęs aušinimo valdymą, tačiau išleidęs BIOS atnaujinimų, kuriuos įdiegus gedimas nebepasikartoja t.y. problemos būna surastos ir ištaisytos.
Vaizdo čipo perlitavimas yra vienas iš sudėtingesnių ir ilgiau trunkančių kompiuterio remontų.