Kompiuterius modernizuoti dažniausiai verta 3 atvejais:
- Kai jau naujas pirktas kompiuteris nebuvo efektyviai sukomplektuotas ar neturėjo tam tikro reikiamo funkcionalumo t.y. už sąlyginai nedideles išlaidas galima ženkliai pagerinti kompiuterio greitaveiką ar pritaikyti esamiems poreikiams.
Pavyzdžiai:
– Buvo per mažai operatyviosios atminties, dėl ko kompiuteris veikia per lėtai.
– Buvo įdėtas per mažas kietasis diskas, kuris greitai užsipildo ir dėl to darbas labai sulėtėja.
– Sukomplektuotas prastas centrinis procesorius, kuris kaista ir pradeda labai lėtai veikti.
– Nebuvo įdėtas mobilaus interneto modulis, dėl net ir įdėjus SIM kortelę neįmanoma prisijungti prie mobilaus interneto.
– Buvo sukomplektuota žemos kokybės matrica.
– Komplektacijoje buvo labai mažos talpos baterija, kurią galima pakeisti talpesne. - Kai praėjus tam tikram laikui nuo to laiko, kai kompiuteris buvo naujas, buvo išleisti tam tikri komponentai, kurie seniau kainavo žymiai brangiau, o dabar ženkliai atpigę ir labai pagerina kompiuterio veikimo greitį.
Vienas efektyviausių atnaujinimų yra seno tipo mechaninio kietojo disko keitimas moderniu SSD. - Tam tikri kompiuterio komponentai sąlyginai greitai dėvisi, lyginant su kitoms detalėmis, kurių greitaveika praktiškai nekinta.
Dažniausiai tokiu atveju keičiama baterija. Ją galima keisti į tokią pačią arba didesnės talpos nei buvo nauja.
Kompiuterio modernizavimo eiga
- Identifikuojami poreikiai ką norima pagerinti ir kodėl. Pvz. veikia per lėtai ar trūksta tam tikro funkcionalumo.
- Meistras nustato kokios galimybės ir sudaro sąmatą. Kartais modernizuoti gali būti neefektyvu arba pasiūlomi alternatyvūs sprendimai. Ieškoma geriausio varianto. Pateikiamos išvados.
- Po sąmatos ir darbų suderinimo atliekami modernizavimo darbai: pakeičiami komponentai, įmontuojami nauji, viskas sukonfigūruojama ir suderinama.
- Jūs džiaugiates kompiuteriu kuris tapo dar geresniu nei, kad kaip buvo naujas.