Viena iš dažniausių priežasčių, kai prireikia remonto – kompiuteris buvo aplietas skysčiais. Juk ant stacionaraus kompiuterio dėžės ar nešiojamojo kompiuterio taip patogu pasidėti gėrimą ir žiūrėti filmą ar naršyti interneto portaluose. Tačiau, kai tas skystis netyčia yra išliejamas, padaroma mažesnė ar didesnė žala kompiuteriui.
Ką daryti apliejus kompiuterį skysčiu? Visų pirma, reikia kuo greičiau atjungti kompiuterį nuo bet kokio išorinio elektros šaltinio. Be to, jei įmanoma, išimti ir vidines baterijas. Bet kokia elektros saveika su skysčiais padaro korozijos procesus ypač greitus, kas ir daro didžiausią žalą. Korozija sugadina kompiuterio elektros ir elektronikos komponentus, takelius ir pan. Viską atjungus, palikite prietaisą džiūti šiltoje ir sausoje vietoje. Jei skystis buvo be priemaišu ir nuosėdų, jis išdžius, ir jei buvote pakankamai greiti atjungiant maitinima, galimai ir toliau veiks be sutrikimų. Tačiau dažniausiai skysčiai būna ne filtruotas vanduo. Taigi, net ir išdžiovinus, reikalingas tu nuosėdų pašalinimas.
Dažniausiai nuo skysčių ir jo paliekamų nuosėdų nukenčia kompiuterio klaviatūra, lietimui jautrus kilimėlis ir pagrindinė plokštė. Aplieto kompiuterio remontą pradedama nuo visiško kompiuterio išardymo ir visų nuosėdų išvalymo. Tuomet testuojame atskirus komponentus ir juos taisome arba keičiame naujais. Prireikė pagalbos? Rasite mus didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Mūsų kontaktai.