Galimi kompiuterių gedimai ir jų remontas

Remonto galimybės ir sprendimai: kai kompiuteris visiškai neįsijungia, tai gali reikšti, kad stacionaraus kompiuterio maitinimo šaltinis yra sugedęs. Tai dažnai pasitaikantis ir greitai šalinamas gedimas. Maitinimo šaltinio pakeitimas trunka vos 5-15 minučių, taigi, jeigu skubiai kreipsitės į kompiuterių meistrą, problema bus išspręsta operatyviai. Tačiau kartais gali būti rimtesnių problemų, pvz., pagrindinės plokštės ar procesoriaus gedimai, kurie reikalauja ilgesnio remonto laiko.

Nešiojamo kompiuterio atveju, jei jis neįsijungia, vertėtų patikrinti maitinimo adapterį, atjungti ir vėl prijungti bateriją, taip pat paspausti CMOS perkrovimo mygtuką, esantį ant kompiuterio apačios, jei toks yra.

Kai kompiuteris įsijungia, tačiau ekranas lieka tuščias, o kompiuterio viduje girdimas pypsėjimas, tai rodo kompiuterio techninį gedimą. Tai gali būti atmintinės (RAM), vaizdo plokštės (VGA) ar pagrindinės plokštės problemos. Remontas šiuo atveju priklauso nuo gedimo pobūdžio, tačiau jei sugedo RAM ar VGA, remontas paprastai nėra ilgas.

Jeigu kompiuteris įsijungia, tačiau sustoja ties tam tikru pranešimu ar nuolat persikrauna, tai dažniausiai susiję su kietuoju disku (HDD). Gali būti, kad sistema negali rasti reikiamos bylos ar nustatytų parametrų BIOS sistemoje. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į specialistą arba pasinaudoti patarimais, pateiktais straipsnyje apie kietojo disko duomenų atkūrimą.

Kartais kompiuterio nesikrovimas gali būti dėl prijungto USB disketo ar kitos išorinės laikmenos. BIOS sistema gali pirmiausia kreiptis į šiuos įrenginius ir neaptikusi reikiamų bylų, negali užsikrauti. Problema išsprendžiama atjungiant USB laikmeną arba pakeitus BIOS nustatymus, nustatant teisingą pirmąjį įkrovos įrenginį.