Kavos aparatų priežiūra

Kai reikia šalinti kavos aparato gedimus, galite susidurti su keliomis dažniausiai pasitaikančiomis problemomis. Didžiausia problema greičiausiai yra kavos virimo laikas, t. y. kai vanduo per kavos aparatą pumpuojamas nepakankamai greitai. Taip gali atsitikti dėl prastos vandens cirkuliacijos arba užsikimšusio filtro. Jei taip atsitinka, gali padėti filtrų išvalymas ir patikrinimas, ar nėra užsikimšimų.


Kita dažna problema – kai kava yra per silpna arba per stipri. Tokiu atveju būtinai patikrinkite vandens ir kavos santykį bei malimo dydį. Dauguma kavos aparatų turi rekomenduojamus kiekvieno iš jų nustatymus, todėl svarbu juos atitinkamai sureguliuoti. Be to, kai kurie aparatai gali turėti ir temperatūros nustatymą, kurį galima reguliuoti; tokiu atveju eksperimentuokite su skirtingomis temperatūromis, kol rasite tinkamiausią.


Galiausiai, svarbu reguliariai valyti ir prižiūrėti aparatą. Kas kelis mėnesius aparatą reikia nukalkinti, kad būtų pašalintos kalcio sankaupos, taip pat išvalyti senas nuosėdas ar likučius iš filtro. Atlikdami šiuos veiksmus užtikrinsite, kad jūsų mašina veiktų sklandžiai ir efektyviai, taip pat padėsite išvengti bet kokių problemų ateityje. Jei jums sunku patiems pasirūpinti technine priežiūra, verta apsvarstyti galimybę pasamdyti profesionalą, kuris šį darbą atliktų už jus.