Kavos aparatas paruošia tik pusę puodelio kavos

Galimos priežastys, dėl kurių automatinis kavos aparatas pagamina tik pusę puodelio kavos: netinkamai veikiantys jutikliai, užsikimšę filtrai, nepakankamas vandens tiekimas ir užsikimšę srauto kanalai.

Neveikiantys jutikliai gali būti dėl ant jutiklių zondų patekusio purvo ar kitų šiukšlių, netinkamų kalibravimo nustatymų arba vidinių laidų pažeidimų. Sugedęs jutiklis gali nesugebėti tiksliai išmatuoti tinkamo kavos kiekio, reikalingo pilnam puodeliui paruošti.

Filtras gali užsikimšti, kai laikui bėgant susikaupia panaudotų kavos tirščių ir sumažėja krepšelio skylučių dydis, o tai trukdo tekėti vandeniui. Dėl to gali būti pagaminta tik pusė puodelio, nes nepakanka slėgio vandeniui išstumti per filtrą.

Nepakankamą vandens tiekimą gali lemti nesandarus rezervuaras arba užsikimšęs vamzdis, pavyzdžiui, mineralinės nuosėdos. Dėl to taip pat gali sumažėti slėgis ir pagaminti tik pusę puodelio kavos.

Galiausiai, užsikimšę srauto kanalai gali neleisti karštam vandeniui pasiekti kavos tirščių ir dėl to jie gali užsikimšti. Dėl to gali sumažėti srauto greitis ir pagaminti tik pusę puodelio kavos.

Reguliarus automatinio kavos aparato valymas, priežiūra ir tikrinimas turėtų padėti nustatyti visas šias problemas, kol jos nesukėlė pernelyg didelių trikdžių. Jei nuolat susiduriate su šia problema, gali būti, kad atėjo laikas nuvežti kavos aparatą remontuoti arba apsvarstyti galimybę jį pakeisti nauju.

Jei jūsų automatiniu kavos aparatu paruošiama tik pusė puodelio kavos, svarbu kuo greičiau nustatyti pagrindinę priežastį ir imtis taisomųjų veiksmų. Reguliari techninė priežiūra ir tikrinimas turėtų padėti išvengti didelių problemų ateityje.