Kaip taisyti laidynę namuose: žingsnis po žingsnio vadovas

Laidynė yra būtinas buities pagalbininkas, tačiau kartais ji gali sugesti. Laimei, dauguma gedimų galima ištaisyti namuose. Šiame straipsnyje pateiksime žingsnis po žingsnio vadovą, kaip tai padaryti.

Common faults

Prieš pradedant taisyti laidynę, svarbu suprasti, kokie gedimai gali pasitaikyti. Štai keli dažniausi:
1. Laidynė nekaitina: tai gali būti dėl elektros tiekimo problemų ar sugedusio kaitinimo elemento.
2. Laidynė praleidžia vandenį: dažniausiai tai sukelia užsikimšusi ar sugedusi vandens talpa.
3. Nepakankamas garų kiekis: tai gali būti dėl kalkių nuosėdų arba sugedusio garų generatoriaus.

Reikalingi įrankiai

Prieš pradedant remontą, pasiruoškite šiuos įrankius:
– Atsuktuvas
– Multimetras (elektrinių grandinių testavimui)
– Vandens minkštiklis (kalkių šalinimui)
– Pakeitimo dalys (jei reikia)

Žingsnis po žingsnio vadovas

1. Saugumo patikrinimas

Prieš pradedant bet kokius darbus, įsitikinkite, kad laidynė yra atjungta nuo elektros tinklo ir visiškai atvėsusi. Tai yra labai svarbu, siekiant išvengti elektros smūgių ar nudegimų.

2. Laidynės išardymas

Naudodami atsuktuvą, atsukite visus varžtus ir atsargiai nuimkite laidynės korpusą. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte vidinių komponentų.

3. Gedimo nustatymas

Naudodami multimetru, patikrinkite elektros grandinių tęstinumą. Jei nustatote, kad kaitinimo elementas yra sugedęs, jį reikės pakeisti. Taip pat patikrinkite visus laidus ir jungtis, ar nėra pažeidimų.

4. Kaitinimo elemento pakeitimas

Jei problema yra kaitinimo elemente, jį reikės pakeisti. Atsukite seną elementą ir atsargiai įdėkite naują. Įsitikinkite, kad visi laidai yra tvirtai prijungti.

5. Kalkių šalinimas

Jei jūsų laidynė praleidžia vandenį arba nepakankamai garina, gali būti, kad susikaupė kalkių nuosėdos. Naudokite vandens minkštiklį arba specialų kalkių šalinimo skystį, kad išvalytumėte vandens talpą ir garų generatorių.

6. Laidynės surinkimas

Baigę visus remonto darbus, atsargiai surinkite laidynę atgal. Įsitikinkite, kad visi varžtai yra tvirtai priveržti, o visi komponentai yra tinkamai sujungti.

Pabaigai

Taisydami laidynę namuose, galite sutaupyti nemažai pinigų ir laiko. Svarbiausia – laikytis saugumo taisyklių ir atidžiai sekti instrukcijas. Jei nesate tikri dėl savo gebėjimų, visada geriau kreiptis į profesionalus. Dauguma gedimų yra ištaisomi, todėl neverta skubėti pirkti naujos laidynės.